Pedagogams ir futbolo treneriams pirmą kartą surengtas seminaras apie darbą ir bendravimą su vaikais, turinčiais specialiųjų ugdymosi poreikių.
LFF Kauno treniruočių centre rugpjūčio 26 d. seminare „Futbolas ypatingiems vaikams“ vyko teoriniai ir praktiniai mokymai kaip sukurti vaikams saugią aplinką, elgtis kritinėse situacijose ir kita. Seminarą organizavo LFF narė Masinio futbolo asociacija kartu su Lietuvos specialiosios olimpiados komitetu (LSOK).
Seminare žiniomis apie raidos sutrikimų specifiką, elgesio ir emocijų valdymą treniruočių metu pasidalino elgesio terapijos specialistė Giedrė Skaisgirytė. Praktinę dalį vedė LSOK programos „Jaunasis atletas“ koordinatorė Aušra Kriškoviecienė, Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ mokytoja-metodininkė Kristina Surdokaitė, lopšelio-darželio „Justinukas“ neformaliojo ugdymo mokytojas fiziniam lavinimui Paulius Širvys.
Seminare dalyvavo ne tik pedagogai, bet ir žinomi futbolininkai – Lietuvos vyrų rinktinei atstovavę Georgas Freidgeimas, Tadas Labukas, Futsal (salės futbolo) rinktinės kapitonas Justinas Zagurskas.
G. Freidgeimas, kuris naują trenerio darbą derina su žaidimu pusiau profesionaliame lygmenyje Pirmoje lygoje „Vilniaus Vyčio“ gretose, susidomėjo šia tema todėl kad daugelį metų su Vilniaus „Žalgiriu“ dalyvavo kasmetinėje šventėje „Ypatinga treniruotė su ypatingais vaikais“. Pradedančiam treneriui seminaras suteikė vertingų žinių.
„Labai patiko pats renginys, organizatorių idėjos ir geranoriškumas. Kadangi neseniai pradėjau trenerio kelią, buvo įdomu sužinoti ypatingų treniruočių subtilybes, metodologiją, tad seminare pasisėmiau daugiau žinių bei kompetencijos šioje srityje, – kalbėjo G. Freidgeimas. – Be to, esu įkūręs futbolo treniruočių projektą futbolininkas.lt, jose planuoju individualias treniruotes ir ypatingiems vaikams. Tokiu būdu noriu prisidėti prie šūkio „nenuvertink, o palaikyk“ ne tik žodžiais, bet ir veiksmais.“
Seminare dalyvavo ir treneriai, ir būrys pedagogų. Daiva Kasperiūnienė – priešmokyklinio ugdymo pedagogė, dirbanti Kėdainių lopšelyje-darželyje „Pasaka“, kurį lanko vaikai turintys specialiųjų ugdymosi poreikių. Seminare jai dalyvauti pasiūlė kolegė.
„Daugelį metų dalyvauju „Futboliuko“ projekte. Kadangi grupėje yra integruoti specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai, atsirado poreikis pagilinti žinias, kaip įtraukti į „Futboliuko“ žaidimus ypatingus vaikus“, – aiškino D. Kasperiūnienė.
Ji džiaugėsi, jog seminaras organizuotas puikiai, įdomiausias jai buvo buvo elgesio terapijos specialistės Giedrės Skaisgirytės pranešimas, o reikalingiausia – praktinė dalis.
„Atsirado galimybė patiems organizuoti ir dalyvauti treniruotėje, stebėti kolegų organizuotas treniruotes. Diskutuoti, analizuoti ir mokytis. Kaip sakoma“ „Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti“. Likau sužavėta ir pedagogais, ir vaikais stebint parodomąją treniruotę. Seminaras suteikė tikrai daug naujų žinių, idėjų. Organizuojant įstaigoje vaikams „Futboliuko“ užsiėmimus tikrai atrasiu ką panaudoti, pritaikysiu gautas žinias ir metodinę medžiagą. Būtinai rekomenduosiu kolegoms ateityje dalyvauti tokiame seminare“, – tikino pedagogė.
Seminaro organizatoriai planuoja surengti ateityje panašaus tipo renginius, bendradarbiauti su įstaigomis ir klubais, kad būtų suteikiama daugiau galimybių sportuoti vaikams, turintiems specialiųjų poreikių.