Pratęsimo pareikalavusioje dramoje Kaune – Ispanijos rinktinės triumfas

Šeštadienio vakarą Kaune oficialiai finišavo beveik dvi savaites Lietuvoje vykęs UEFA Europos merginų iki 19 metų čempionatas.

Finalinėse rungtynėse dėl trofėjaus Dariaus ir Girėno stadione Ispanijos rinktinė po pratęsimo 2:1 (pagrindinis laikas – 1:1) nugalėjo Nyderlandų futbolininkes ir trečią kartą paeiliui bei šeštą kartą istorijoje tapo šios amžiaus grupės Europos čempionėmis.

Dvikova daug sėkmingiau prasidėjo Ispanijos komandai – sužaidus vos penkias minutes jos po vienos pirmųjų savo atakų sugebėjo išsiveržti į priekį rezultatu 1:0. Po įvarčio ispanės dar kiek ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau netrukus į žaidimą dar aktyviau įsijungė ir Nyderlandų rinktinė. Ji kelis kartus pavojingai priartėjo prie varžovių vartų ir turėjo keletą pusprogių, tačiau jų neišnaudojo ir ilsėtis komandos išėjo Ispanijai pirmaujant 1:0.

Antrą kėlinį olandės pradėjo aukštai pasitikdamos savo varžoves ir netrukus tai davė vaisių. Ispanijos ekipa šiurkščiai suklydo prie savųjų vartų, o tuo pasinaudojusi Danique Tolhoek rezultatą išlygino.

Olandės ir toliau neleido varžovėms atsikvėpti, tačiau po keletos minučių vaizdas aikštėje vėl išsilygino, nes ir ispanės vėl kelis sykius priartėjo prie varžovių vartų.

Daugiau įvarčių antrame kėlinyje nebuvo, tad dvikovos baigtis nusikėlė į pratęsimą. Susitikimo 118-ąją minutę Intzos Eguiguren įvartis Ispanijos rinktinei užtikrino Europos čempionių titulą.

Europos merginų U19 čempionato finalo rungtynių statistika

Ispanija – Nyderlandai 1:1 (po pratęsimo 2:1);

Kauno Dariaus ir Girėno stadionas, teisėja – Silvia Gasperotti (Italija);

Įvarčiai: 6 min. Marisa Garcia, 118 min. Intza Eguiguren (Ispanija); 59 min. Danique Tolhoek (Nyderlandai);

Ispanijos rinktinės sudėtis: Eunate Astralaga, Judit Pujols, Adriana Ranera, Marina Artero, Noemi, Ainhoa Alguacil (91 min. Intza Eguiguren), Marisa (106 min. Raquel Gil Villar), Cris Libran (64 min. Oihane San Martin), Daniela Agote (115 min. Olga San Nicolas), Aicha Camara, Pau (78 min. Daniela Arques). Vyr. trenerė Sonia Bermudez

Nyderlandų rinktinės sudėtis: Danae van der Vliet, Daliyah de Klonia (112 min. Olivia Rademaker), Karlijn Woons, Isa Kardinaal, Anissa Chibani, Sophie Proost (87 min. Senne van de Velde), Jade van Hensbergen, Jasmijn van Uden (112 min. Suus Verdaasdonk), Mirte Van Koppen (46 min. Hanna Huizenga), Danique Tolhoek (101 min. Lyanne Iedemea), Lotte Keukelaar. Vyr. trenerė Sherida van Bruggen.