Gruodžio 22 dieną surengtas LFF virtualus susitikimas su RSC „Anderlecht“ jaunimo ugdymo programoje dalyvaujančių Lietuvos futbolo akademijų atstovais, kuriame apžvelgti atlikti pusmečio darbai ir būsimi pagrindiniai 13 renginių 2021 metų pradžioje.
Koronaviruso pandemijai sujaukus iš anksto numatytus planus, dar daugiau veiklos ir seminarų šį rudenį ir žiemą persikėlė į skaitmeninę erdvę. Pirmiausia, akademijoms surengtas treniruočių blokų pristatymas ir supažindinta su „Spiideo“ platformos naudojimu treniruočių proceso analizei.
Kiek leido epidemiologinė situacija šalyje, LFF atstovai surengė vizitus į Lietuvos akademijas ir ataskaitose įvertino jų veiklą. Akademijose vyko susitikimai su treneriais, vadovais, techniniu direktoriumi, stebėtas įvairių amžiaus grupių treniruočių procesas, buvo akcentuota 5×5, 8×8, 11×11 žaidimo modelių specifika treniruočių procese.
Akademijoms skirta užduotis nufilmuoti savo 5×5, 8×8, 11×11 komandų treniruotes ir įkelti jas į „ProSoccerData“ platformą. LFF specialistai išanalizavo akademijų treniruočių kokybę ir pateikė ataskaitas.
RSC „Anderlecht“ įtraukė Lietuvos trenerius į nuotolinius seminarus, skirtus žaidėjų mentaliteto ugdymo temoms: lyderystei ir imlumui mokytis, optimaliam energijos naudojimui, motyvacijai.
Atskiras dėmesys skirtas susipažinti ir pristatyti RSC „Anderlecht“ atletinio rengimo ir vartininkų ugdymo planus. Lietuvos sporto universitete surengtas gyvas seminaras apie LFF taikomus atletinio rengimo principus.
Gruodžio mėnesį, išklausius RSC „Anderlecht“ specialistų seminarus apie žaidėjų vertinimą, pagal jų gaires vykdoma Lietuvos akademijų žaidėjų analizė, įvedant duomenis į „Anderlecht“ vertinimo formą. LFF techninis departamentas surengė 5×5 žaidimo modelio seminarą, kuriame galėjo dalyvauti visos Lietuvos futbolo organizacijos.
„Užbaigę šių metų darbus, jau viena koja žengėm į kitus metus. Pirmas numatytas darbas, tai fizinio parengimo testavimai ir šiandien tas užduotis ir jų įgyvendinimą aptarėme. Kartu su LFF atletinio rengimo treneriu Mariumi Čeliausku atsakėme į techninių direktorių iškeltus klausimus ir apibendrinome, kas nuveikta“, – reziumavo programos įdiegimo Lietuvoje projekto vadovas Deimantas Bička.
LFF gavo oficialų laišką iš RSC „Anderlecht“ atstovų Karel van Eetvelt ir Jean Kindermans, kuriame jie apibendrino rudens darbus, bendradarbiavimo galimybes ir tikisi tolesnio produktyvaus santykių plėtojimo.
Pagrindinių renginių darbotvarkė 2021 m. sausio–liepos mėnesiais:
1. RSC „Anderlecht“ treniruočių kategorijų pristatymas internetu (sausio 8 d.);
2. Fizinio parengtumo testavimai programoje dalyvaujančiose akademijose (iki vasario 15 d.);
3. RSC „Anderlecht“ mentaliteto ugdymo nuotoliniai seminarai: „Mėgaukis procesu“ (sausio 27 d.), „Išdrįsk ir pakartok“ (kovo 3 d.), „Atsitiesk ir duok grąžos“ (kovo 31 d.);
4. LFF 8×8 žaidimo modelio seminaras internetu Lietuvos futbolo organizacijoms (sausio mėn.);
5. LFF ir programoje dalyvaujančių akademijų fizinio rengimo trenerių grupės susirinkimas ir testavimų aptarimas (vasario mėn.);
6. LFF ir programoje dalyvaujančių akademijų vartininkų trenerių grupės susirinkimas (kovo mėn.);
7. RSCA futbolo „klinikos“ Lietuvoje (kovo mėn.);
8. LFF 11×11 žaidimo modelio seminaras Lietuvos futbolo organizacijoms (balandžio mėn.);
9. LFF specialistų vizitai į programoje dalyvaujančias akademijas;
10. Programoje dalyvaujančių akademijų treniruočių filmavimai, peržiūros, ataskaitos (kovo–birželio mėn.);
11. RSC „Anderlecht“ 2006 m. gim. žaidėjų komandos vizitas į Lietuvą (gegužės mėn.);
12. Programoje dalyvaujančių akademijų žaidėjų vertinimas, fiziniai testavimai (birželio-liepos mėn.);
13. Programoje dalyvaujančių akademijų grupės išvyka į Belgiją (RSC „Anderlecht“ treniruočių stovykla liepos mėn.).