U-19 futsal rinktinė pasiekė istorinę pergalę

Lietuvos U-19 futsal rinktinė penktadienio vakarą iškovojo pirmąją pergalę istorijoje. Aleksandro Danilenko auklėtiniai Europos čempionato preliminarios atrankos turnyre nugalėjo Juodkalniją 2:0.

Tai buvo trečiosios ir paskutinės A grupės rungtynės, kurios tiek debiutinei Lietuvos ekipai, tiek juodkalniečiams nieko nelėmė, nes abi rinktinės jau ankščiau prarado galimybę kovoti dėl patekimo į kitą atrankos etapą.

Rungtynės pirmajame kėlinyje vyko apylygiai. Lietuviams pavyko atsikratyti per ankstesnius mačus persekiojusių klaidų ir jie drausmingai gynėsi. Panašiai be didesnių klaidų rungtyniavo Juodkalnijos futbolininkai, todėl prie abiejų vartų daug pavojingų progų nebuvo užfiksuota.

Visgi likus minutei Lietuvos ekipai pavyko išnaudoti puikią galimybę įmušti – po Igno Venckaus aukšto perdavimo iš kitos aikštės pusės, Pijus Srėbalius iš pradžių galva smūgiavo į vartininką, bet antruoju bandymu pasiuntė kamuolį į vartus.

Po pertraukos Lietuvos ekipa atrodė dar labiau pasitikinti savimi ir 25 minutę persvarą padvigubino. Tanas Petukauskas ties aikštės viduriu perėmė kamuolį, spurtavo į priekį ir atliko puikų perdavimą kairėje priešais vartus išbėgusiam Justui Kudirkai, kuris nesunkiai nuginklavo vartininką.

Vėliau solidžią galimybę pelnyti įvartį turėjo ir Deividas Abucevičius, bet jo galingą šūvį atrėmė vartų sargas. Kėlinio pabaigoje taip pat ambicingus bandymus prie varžovų vartų atliko G. Samsonikas ir Nedas Zagurskas.

Iki rungtynių pabaigos Lietuvos rinktinė išlaikė persvarą ir triumfavo dvikovoje 2:0. Tai buvo pirmoji vos daugiau nei mėnesį egzistuojančios Lietuvos ekipos pergalė istorijoje.

Preliminarios atrankos A grupėje A. Danilenko treniruojama komanda užėmė trečią vietą su trimis taškais. Į kitą etapą žengė Graikija (7 tšk.), antroje vietoje liko Andora (6 tšk.), ketvirta – Juodkalnija (1 tšk.).

Lietuva – Juodkalnija 2:0 (1:0)
Jonavos sporto arena
Teisėjas – Christos Christou (Kipras)

Įvarčiai: 19 min. P. Srėbalius (1:0), 25 min. J. Kudirka (2:0).

Lietuvos startinė sudėtis: Laurynas Glinskis, Justas Kudirka, Tanas Petukauskas, Genaras Samsonik, Denas Gudaitis.

Po keitimo: Nedas Zagurskas, Deividas Abucevičius, Pijus Srėbalius, Ignas Muračiovas, Ignas Venckus.