Neįgaliesiems

Šeimų futbolo šventė įvyko daugiau kaip šimtmetį skaičiuojančioje Rimšų sodyboje

Šeimų futbolo šventė „Vieninga šeima“ organizuojama nuo 2010 metų. Įprastai ji vykdavo futbolo stadione, aikštyne ar manieže, o nuo 2019 metų šeimų futbolo šventė pradėjo keliauti po įvairias Lietuvos istorines vietas: dvarus (Paežerių, Aštriosios Kirsnos, Ilguvos, Kidulių, Žemosios panemunės dvarai), pilis (Raudonės, Siesikų pilys), muziejai (Maironio, Vaikų ir literatūros, Skriaudžių, Juozo Lukšos-Daumanto, Salomėjos Nėries ir Bernardo Bučo namo muziejai, Šilinės smuklė), Lietuvos istorinių asmenybių gimtinėse (Jono Basanavičiaus, Jono Jablonskio, Maironio, Stasio Girėno).

Renginyje šeimos žaidžia su  pirmo dydžio kamuoliu į netradicinio dydžio vartus. Visų rungtynių metu šeimos nariai tarpusavyje priiminėja sprendimus, taip skatinant garbingo žaidimo principus. Per įvykusius 32 renginius sudalyvavo daugiau kaip 100 šeimų iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių, kaimų.

Šiais metais šeimų futbolo šventė įvyko Rimšų sodyboje, kurioje jau apie 50 metų veikia muziejus. Vartų stulpą, vietos tremtinių rūpesčiu, ženklina atminimo lentelė: šioje sodyboje 1945–1946 metais veikė Lietuvos partizanų Tauro apygardos pogrindinė spaustuvė. Du drąsūs patriotai – senųjų sodybos šeimininkų sūnus Jurgis Rimša ir jo bičiulis Juozas Kulboka čia spausdino laikraštį „Laisvės žvalgas“. Apie sodybą poetas Robertas Keturakis rašo: „Šviesi Menininko ir Žmogaus dvasia gyvena po šia padange, po medžių lajom, po stogu, įspėdama, kas yra laikina ir menka, o kas amžina, išdidu ir gražu“.

„Labai malonu mano sodybos kieme matyti žaidžiančias šeimas, mažas jų atžalas. Dėkoju šventės organizatoriui Martynui. Linkiu sėkmės ateityje organizuojant tokias šventes ir prisimenant mūsų tautos istoriją“, – savo mintinis pasidalino Jurgio Rimšos dukra Ona Rimšaitė-Gilaitienė.

„Didelė garbė yra organizuoti šeimų futbolo šventę tokioje vietoje, žinant kokią istoriją mena šioje sodyboje gyvenę žmonės. Džiaugiuosi, kad šios sodybos šeimininkė mus taip svetingai priėmė su šia idėja, tai yra didelė garbė. Atvykę renginio dalyviai turėjo puikią galimybę susipažinti su šios sodybos istorija“, – pasakojo renginio organizatorius Martynas Karpavičius.

Renginio dalyviai turėjo galimybę išgirsti Rimšų sodybos istoriją, kurią įdomiai papasakojo gidė Ona Maksvytienė.

Šįkart šeimos futbolo renginys pasirinko Rimšų sodybą, garsėjančią daugiasluoksne istorija: tai laisvės kovų metu pogrindyje leidžiamas laikraštis; į atokų kaimą iš Kauno pargabenta žydaitė. Prie Rausvės krantų gimė ir augo žymus skulptorius, medalistas, grafikas Petras Rimša. Sukurtą pavyzdį brolių Jurgio ir Juozo Rimšų ūkį lankė ekskursijos ir delegacijos – tai tik dalis ką papasakojo gidė Ona Maksvytienė.

Šeimų futbolo šventėje varžėsi šeimos: Stankaičiai (Kaunas), Karpavičiai, Švedai (Ringaudai, Kauno r. sav.), Svirupskiai (Marijampolė), Zubrickai (Mokolai, Marijampolės sav.), Paulauskai (Igliauka, Marijampolės sav.), Duobai (Pašeimeniai, Vilkaviškio r. sav.), Ramanauskai (Akademija, Kauno r. sav.).

Pirmojo etapo nugalėtojais tapo Paulauskai, antrąja vietą užėmė Duobų šeima, trečiosios vietos prizus iškovojo Zubrickai. Komandos prizininkės buvo apdovanotos medaliais ir taurėmis, o visi šventės dalyviai buvo pakviesti į UEFA Tautų lygos futbolo rungtynes Lietuva – Kipras, kurios vyks rugsėjo 6 d. Dariaus ir Girėno stadione.

Po pirmojo etapo šeimos išsirikiavo šia tvarka: Paulauskai – 10 taškų, Svirupskiai – 9 taškai, Duobai – 6 taškai, Karpavičiai, Švedai, Stankaičiai – 4 taškai, Zubrickai – 3 taškai, Ramanauskai – 1 taškas.

Renginio draugai – Rimšų sodybos šeimininkai, gidė Ona Maksvytienė, Lietuvos masinio futbolo asociacija, Lietuvos futbolo federacija.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS