Po sudėtingo pandemijos laikotarpio įsibėgėjantys masinio futbolo užsiėmimai ikimokyklinio ugdymo įstaigose kasmet muša dalyvių rekordus, o mokymai įtraukia vis daugiau pedagogų, savanorių ir entuziastų.
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) narė Lietuvos masinio futbolo asociacija 2020 metais pateikė paraišką Sporto rėmimo fondui su projektu „Fizinio aktyvumo skatinimas ir tęstinumas švietimo ir ugdymo įstaigose“. Šiam projektui gautas finansavimas padėjo ženkliai išplėsti populiariausius masinio futbolo projektus ir įgyvendinti naujus.
„Projekto vykdymui nemažą įtaką padarė pandemija ir karantinas, dėl kurio tam tikras veiklas teko koreguoti, pasiūlyti naujas jų formas, – apie iššūkius Masinio futbolo asociacijos direktorius Ignas Marcinkevičius – Projekto eigoje išgryninome pagrindinę kryptį – fizinio aktyvumo skatinimą darželiuose per futbolo veiklas ir mokymus.“
Viena pagrindinių projekto platformų – ikimokyklinių įstaigų veiklos pavadinimu „Futboliukas“. Jo užsiėmimai vyko nuo rudens iki pavasario, vienos įstaigos vaikai per savaitę nuo 1 iki 3 valandų vykdė su futbolu susijusius užsiėmimus. Darželiams buvo paruoštos specialios edukacinės knygutės, kuriose pateiktos įvairios užduotys, lavinančios skirtingas kompetencijas, taip pat dovanotas įvairus sportinis inventorius – nuo futbolo vartelių iki kamuolių, žymeklių ar marškinėlių. Per tris sezonus „Futboliukas“ iš viso įtrauks 57 tūkst. dalyvių.
Daugelį metų rengiamas „Futboliukas“ kasmet gerino ankstesnius įsitraukimo rekordus. 2020–2021 mokslo metais „Futboliuke“ dalyvavo 155 įstaigos, 10500 vaikų ir pedagogų. 2021–2022 mokslo metais – 255 įstaigos, 18012 vaikų ir 1148 pedagogų ar savanorių. 2022–2023 mokslo metų sezonui užsiregistravo 372 įstaigos, kurios iki kitų metų gegužės planuoja įtraukti į veiklas apie 28500 vaikų.
Dalis projekto buvo skirta plėsti mokyklų žaidynių veiklas bei didinti reguliariai sportuojančių mokyklinio amžiaus vaikų skaičių. Karantino periode, 2020–2021 mokslo metais, mokykloms besimokant mišriu būdu organizuota „Pradinukų lyga“, kuriai buvo paruošti pratimai ir specialios knygutės, pavyko pritraukti 96 komandas su 5500 vaikų ir pedagogų.
Dar viena projekto kryptis – švietimo: mokymai pedagogams, savanoriams ir aktyvistams. Karantino laikotarpiu 2020 m. buvo pagal aktualijas surengti šeši nemokami internetiniai seminarai (webinarai), kuriuose žinių sėmėsi 528 dalyviai. Seminaruose nagrinėtos temos apie žmogaus raidos tarpsnius ir jų įtaką, ugdytojų įtaką vaiko pasirinkimai, psichologines traumas sporte, treniruotės turinį, pandemijos poveikį ir pasėkmes, emocijų atpažinimą.
Atsiradus galimybei rengti gyvus mokymus 2021 m. pradėti organizuoti masinio futbolo lyderių kursai, kurie orientuoti į entuziastus, pedagogus, trenerius, kurie dirba arba savanoriškai užsiima su vaikais. Kursai padėjo dalyviams sužinoti kaip populiariausią pasaulyje sportą futbolą galima pasitelkti užimtumui. Kursus sudaro internetinė dalis bei 6–8 valandos gyvo seminaro. Per kelis etapus apmokyti 77 dalyviai.
Projektas „Fizinio aktyvumo skatinimas ir tęstinumas švietimo ir ugdymo įstaigose“ dalis buvo bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis. Projekto vertė – daugiau nei 151 tūkst. eurų (iš jų daugiau nei 114 tūkst. eurų – Sporto rėmimo fondo indėlis, beveik 37 tūkst. eurų – nuosavas indėlis).