„Topo centras Euronics“ moterų A lygos 10-ojo turo apžvalga

Dvejomis rungtynėmis savaitgalį užbaigtas „Topo centras Euronics“ moterų A lygos antrasis ratas. Užtikrintomis pergalėmis pirmą sezono pusę užbaigė ant aukščiausių turnyro lentelės laiptelių įsitaisiusios „Gintros“ ir „TransINVEST“ ekipos.

Daugkartinės čempionės Šiauliuose nugalėjo be taškų liekančią „Saned“ komandą, o „TransINVEST“ Širvintose nepaliko šansų ketvirtoje pozicijoje esančioms „Hegelmann“ futbolininkėms.

10-ojo turo rungtynių rezultatai:

FK Gintra 8:0 FK Saned | FIFA+ rungtynių įrašas

FK TransINVEST 4:0 FC Hegelmann | FIFA+ rungtynių įrašas

Čempionato lyderės. Devynios pergalės, vienas pralaimėjimas ir pirmoji vieta turnyro lentelėje. Nepaisant to, kad prieš šį sezoną netrūko „Gintrą“ nurašiusiųjų, Šiaulių miesto reprezentacinė moterų futbolo komanda po dviejų ratų, turėdama penkių taškų pranašumą, pirmauja lygoje.

Paskutinės rungtynės su „Saned“ jau po 11 minučių tapo formalumu. Per tą laiką S‘Phumelele Shamase, Kaya Hawkinson ir Agnieška Kazarina šiaulietėms sukūrė trijų įvarčių persvarą.

Pirmasis įvartis krito po to, kai S. Shamase buvo palikta laisva vos per kelis metrus nuo vartų. Su lengva užduotimi legionierė užtikrintai susidorojo bei išvedė „Gintrą“ į priekį. Nespėjusios atsigauti, „Saned“ žaidėjos antrąkart traukė kamuolį iš tinklo. Šįsyk K. Hawkinson įsuko kamuolį, keldama jį nuo kampinio gairelės. Dar po trijų minučių A. Kazarina perkėlė šiek tiek vartus palikusią „Saned“ vartininkę.

Po tokios įspūdingos pradžios „Gintra“ pristabdė ir ketvirto įvarčio teko laukti daugiau nei keturiasdešimt minučių. Tuomet Tereza Romanovskaja varžovių vartų aikštelėje surado laisvą S. Shamase, kuri smūgiu iš trijų metrų įformino dublį.

Vos kelios minutės minutės nuo dublio „įforminimo“ skyrė A. Kazariną. Idealioje situacijoje kamuolį susistabdžiusi K. Hawkinson smūgiavo ne itin sėkmingai, tačiau, tuo pačiu, itin sėkmingai atidavė kamuolį visiškai laisvai A. Kazarinai – pastaroji iš kelių metrų neklydo. Per likusį laiką persvarą iki 8:0 padidino Thubelihle Shamase, Erika Šupelytė ir Dominyka Misiūnaitė.

Debiutančių šuolis. Jei „Gintros“ pirmoji pozicija turnyro lentelėje nėra netikėta, tai „TransINVEST“ žaidimas ypač antrame rate vertas pagarbos. Vilniaus rajono komanda minėtame antrajame rate iškovojo visas penkias pergales, įskaitant laimėjimus prieš „Gintrą“, „Žalgirį“-MRU ir dabar „Hegelmann“. Bendras rato įvarčių skirtumas yra 25:2.

Paskutinėje prieš pertrauką akistatoje „TransINVEST“ visus reikalus sutvarkė per pirmą kėlinį. Šeimininkėms 45 minučių užteko, kad „Hegelmann“ vartuose kamuolys pabuvotų keturis kartus. Tuo pačiu, antrasis kėlinys jau buvo tik formalumas.

Pirmas įvartis krito dar nesužaidus trečdalio pirmojo kėlinio. Teisėjui užfiksavus pražangą, šeimininkės nieko nelaukusios įžaidė kamuolį, Alexandria Grace Kitty Madden sėkmingai apžaidė vieną varžovių gynėją bei technišku smūgiu į tolimąjį vartų kampą „atidarė“ rungtynių sąskaitą. Vėliau atėjo Irinos Topal eilė. Dar neįpusėjus pirmajai rungtynių pusei, legionierė iš Moldovos baudos aikštelėje priėmė kamuolį ir maždaug iš aštuonių metrų nuo skersinio pelnė antrą dvikovos įvartį.

Siaubingai „Hegelmann“ susiklostė pirmojo kėlinio pabaiga, kai per dvi minutes į šios komandos vartus krito du įvarčiai. Iš pradžių viešnios įsimušė kamuolį į savo vartus, o netrukus savo žodį tarė ir Valerija Postol. Antrasis kėlinys komandoms tapo formalumu. Prieš pat sezono pertrauką, „TransINVEST“ iš trečios vietos pakilo į antrąją.