„Topo centras Euronics“ moterų A lygos 13-ojo turo apžvalga

Dar prieš savaitę startavęs 13-asis „Topo centras Euronics“ moterų A lygos turas užvakar buvo baigtas. Be to, sužaistos vienerios atkeltos 16-ojo turo rungtynės tarp „Saned“ ir „Žalgirio“-MRU. Per 4 paskutinių septynių dienų susitikimus iš viso buvo įmušta 17 įvarčių.

12-ojo turo rezultatai

FK TransINVEST 2:3 MFA Žalgiris-MRU | FIFA+ rungtynių įrašas

FK Banga 5:1 FK Saned | FIFA+ rungtynių įrašas

FC Hegelmann 0:2 FK Gintra | FIFA+ rungtynių įrašas

16-ojo turo rezultatas

FK Saned 0:4 MFA Žalgiris-MRU | FIFA+ rungtynių įrašas

Karštas derbis. Turbūt, net Lietuvos vyrų klubinis futbolas šiemet negali pasigirti tokiu derbiu, kokį mums pristato „Žalgirio“-MRU ir „TransINVEST“ futbolininkės. Tiek pirmose trejose, tiek ir ketvirtose šio sezono tarpusavio rungtynėse netrūko nei emocijų, nei dramos, nei džiaugsmo, nei nusivylimo. Šįsyk triumfavo MFA „Žalgiris“-MRU.

Sužaidus beveik pusvalandį,  žalgirietės gudriai išvengė nuošalės, o atakos smaigalyje atsidūrusi Paola Simone Nicole Ellis pasiuntė kamuolį į tinklą. Kad nepasirodytų maža, Ugnė Lazdauskaitė iškart po pertraukos skirtumą padvigubino.

Nebeturėdamos kur trauktis, „TransINVEST“ futbolininkės sukūrė idealią galimybę buvusiai žalgirietei Marijai Galkinai, kuri, smūgiuodama iš kelių metrų neklydo. Tiesa, į tai žalgirietės turėjo itin greitą atsakymą – beje, ne be varžovių pagalbos. Tarpusavy nesutarusios, kuri turėtų žaisti su kamuoliu, aikštės šeimininkės paliko jį Majai Musaskajai, kuriai vos iš kelių metrų teliko paridenti jį į vartus.

Likus trylikai minučių iki pagrindinio laiko pabaigos Irina Topal skirtumą sušvelnino, o jau per pridėtą laiką „TransINVEST“ gavo šansą išlyginti rezultatą realizuojant baudinį – Gretai Valikonienei to padaryti nepasisekė. Netrukus nuaidėjo finalinis arbitro švilpukas, tačiau pats derbis dar nesibaigė. Chrystyna Pereviznyk ir Karilė Liužinaitė už smūgius viena kitai buvo nubaustos raudonomis kortelėmis.

5 vietos kova. Gargždų „Bangos“ žaidėjos ketvirtą kartą šiame sezone nugalėjo Joniškio „Saned“ ekipą bei praktiškai užsitikrino mažiausiai penktąją vietą.

Greito įvarčio ieškojusios aikštės šeimininkės surado jį vos per tris minutes. Dešiniuoju kraštu prasiveržusi Estela Tamošauskaitė tolimojo virpsto link numetė kamuolį Viltei Švarcaitei, kuriai užteko tvirčiau atstatyti krūtinę tam, kad nuo jos būtų pelnytas pirmasis įvartis. Dar vieną įvartį Viltė įmušė antrojo kėlinio pradžioje, kai prasiveržusi kairiuoju kraštu tiesiog smūgiavo į artimąjį vartų kampą ir savo komandos persvarą padidino iki 3:0.

Kiti trys komandos įvarčiai priklauso Emilijai Grauslytei. Įdomu tai, kad ji pasižymėjo per pridėtą laiką – tiek pirmajame, tiek antrajame kėliniuose. Prieš pertrauką E. Grauslytė pabėgo nuo varžovių ir, atsidūrusi viena prieš vartininkę, pergudravo ją. Dvikovos pabaigoje E. Grauslytė iš pradžių sulaukė komandos draugės perdavimo visiškai šalia vartų, o netrukus jai po kampinio sėkmingai atšoko kamuolys ties baudos aikštelės linija.

„Saned“ vienintelį įvartį pelnė komandai atsiliekant 0:3 – pasižymėjo Alworonga Debora Stephen Luka.

Atsilyginta išvykoje. Vos prieš kelias savaites nesugebėjusios atrakinti „Hegelmann“ vartų, „Gintros“ žaidėjos šįsyk Gretą Lukjančukę iš savo vartų kamuolį privertė traukti du kartus.

Didžiulę žaidybinę persvarą turėjusios šiaulietės dar iki pirmo įvarčio turėjo kelias pusproges, o tą pirmą įvartį iš kelių metrų atstumo pelnė Erika Šupelytė. Beje, esant rezultatui 0:0, sykį pasižymėti galėjo ir „Hegelmann“, tačiau aikštės šeimininkių šansas liko neišnaudotas.

Prieš pat pertrauką krito antrasis įvartis. Apmaudžiai gynyboje nesusikalbėjusios gynėjos ir vartininkė padarė taip, kad nuo Agnės Žėglevičiūtės kamuolys atsidūrė savuose vartuose.

Antrajame kėlinyje „Gintros“ žaidybinė persvara tapo dar didesnė, o progų padidinti persvarą buvo sukurta ne viena. „Hegelmann“ atsilaikė, bet, tuo pačiu, nesukūrė nieko tokio, kas leistų sugrąžinti intrigą.

Debiutiniai įvarčiai. MFA „Žalgiris“-MRU savaitgalį keturiais įvarčiais apdovanojo ir lygos autsaideres „Saned“. Nors pirmojo įvarčio teko laukti beveik kėlinį, vėliau jie pasipylė vienas po kito ir galiausiai pavyko iškovoti pergalę 4:0.

Ši dvikova išskirtinė buvo dviem žalgiriečių akademijos U17 komandos žaidėjoms Radvilei Kelečiūtei ir Miglei Šilobritaitei – joms abiem tai buvo pirmieji įvarčiai atstovaujant pagrindinei moterų komandai. Įdomu tai, kad Radvilė pelnė pirmąjį, Miglė – antrąjį rungtynių įvartį. Likusius įmušė Iuliana Colnic ir Paola Simone Nicole Ellis.