„Topo centras Euronics“ moterų A lygos 18-ojo turo apžvalga

Vasaros pertrauka baigėsi. Laikas sugrįžti į stadionus, kuriuose „Topo centras Euronics“ moterų A lygos futbolininkės pasiruošusios dar labiau padidinti intrigą čempionate.

Nemenkai pasistengusios, Kauno rajono „Hegelmann“ atstovės sugebėjo atimti taškus iš lyderiaujančios „Gintros“. Savo ruožtu, Vilniaus regiono derbyje MFA „Žalgiris“-MRU atsirevanšavo „TransINVEST“ ekipai už nesėkmę antrajame rate bei susigrąžino antrąją poziciją. Penktą ir šeštą pozicijas užimančių „Bangos“ ir „Saned“ dvikovoje nesunkiai triumfavo gargždietės.

18-ojo turo rungtynių rezultatai:

MFA Žalgiris-MRU 2:0 FK TransINVEST | FIFA+ rungtynių įrašas

FK Saned 0:3 FK Banga | FIFA+ rungtynių įrašas

FK Gintra 0:0 FC Hegelmann | FIFA+ rungtynių įrašas

Įsimintinos lygiosios. „Nėra abejonių, manęs šis rezultatas netenkina, tačiau turime gerbti jį. Reiškia, kažko nepadarėme, kad pasiektumėm daugiau“, – po dvikovos Šiauliuose su „Hegelmann“ sakė „Gintros“ vyriausiasis treneris Ollipekka Ojala.

„Hegelmann“ nuo pat susitikimo pradžios laikėsi žemo bloko taktikos, o atsiradus galimybei, greitai išeidavo į kontratakas. Svarbiausia tai, kad kaunietėms toks planas veikė. „Gintra“, savo ruožtu, turėjo milžinišką kamuolio valdymo kontrolę, tačiau išpešti naudos iš tos kontrolės pavykdavo itin retai.

Tiesa, tais kartais, kai kamuolys atsidurdavo baudos aikštelėje, darbo imdavosi Greta Lukjančukė. Ji laimėjo visas dvikovas ir, apskritai, sužaidė nepriekaištingai gerai.

„Gintra“ neatrodė geriausios formos, o ir mes gynėmės gerai. Nusipelnėme taško, nes antrajame rate trūko labai nedaug, pralaimėjome minimaliu skirtumu 0:1, tad norėjosi dėti tą žingsnį“, – rungtynes pakomentavo „Hegelmann“ kapitonė Milda Liužinaitė.

Derbio momentai. Prieš „TransINVEST“ pirmajame rate 4:0 laimėjusios, o antrajame – 1:3 pralaimėjusios  MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjos trečiąjį ratą pasitiko su viena mintimi – atsirevanšuoti ir kuo greičiau sugrįžti į antrąją poziciją.

Nuo pat susitikimo pradžios „Žalgiris“-MRU buvo geresnė komanda aikštėje, nepaisant to, kad įvarčio teko laukti beveik valandą. „TransINVEST“ nervingumą parodo ir septynios užsidirbtos geltonos kortelės, iš kurių dvi priklauso nikaragvietei Yorcelly Isoleth Humphreys Abellai.

57 minutę po kampinio Joy Ndidi Duru „atidarė“ rungtynių sąskaitą, dar po trylikos minučių „TransINVEST“ liko mažumoje, o dar po dviejų minučių – nesėkmingu varžovių žaidimu gynyboje pasinaudojo Paola Simone Nicole Ellis, sudėjusi taškus ant „i“.

„Džiaugiuosi, kad merginos iki galo įgyvendino tą žaidimo planą, kurį buvome numatę. Buvo aptarę detales: šį kartą viskas buvo įvykdyta. Mums pavyko išvengti klaidų, mes tikrai susikūrėme daugiau galimybių. Dominavome ir pirmame kėlinyje, o antrame savo pranašumą realizavome dviem įvarčiais – tikrai logiška pergalė“, – konstatavo žalgiriečių vyriausiasis treneris Bogdanas Lukašenko.

Užtikrinta pergalė. Gargždų „Banga“ šiemet dar nėra pelniusi nei vieno taško prieš keturias stipriausias lygos komandas, tačiau yra iškovojusi visus devynis – prieš autsaiderį „Saned“ klubą. Šįsyk Joniškyje vykusiose rungtynėse darbą pradėjo Kamilė Žiliūtė, o užbaigė – Viltė Švarcaitė.

„Banga“ buvo geresnė komanda, tačiau pirmajame kėlinyje įvarčio „tigrėms“ ieškoti sekėsi sunkiai. Viskas pasikeitė sužaidus pusvalandį, kai visiškai nekaltoje situacijoje „Saned“ gynėja baudos aikštelėje užkabino nugara į vartus žaidusios varžovės koją. Buvo skirtas baudinys, kurį K. Žiliūtė realizavo.

Dar po pusvalandžio tokį pat šansą turėjo ir Alworonga Debora Stephen Luka, tačiau „Saned“ legionierė iš Pietų Sudano smūgiavo silpnai ir tiesiai į vartininkę.

Dvikovos pabaiga priklausė „Bangai“ ir konkrečiai V.Švarcaitei. Pastaroji, sulaukusi komandos draugės perdavimo iš dešiniojo krašto, galva skirtumą padvigubino, o priešpaskutinę minutę vos iš kelių metrų – užaugino iki 3:0.

Būsimas turas

Jau šį savaitgalį Šiauliuose laukia dviejų pirmaujančių komandų „Gintros“ ir „Žalgirio“-MRU akistata. Šiaulietėms tai bus paskutinis egzaminas prieš rugsėjo pradžioje laukiantį UEFA Čempionių lygos atrankos turnyrą, o žalgirietėms – šansas sugrąžinti kovą dėl Lietuvos čempionių titulo.