„Topo centras Euronics“ moterų A lygos 7-ojo turo apžvalga

Savaitgalį „Topo Centras Euronics“ moterų A lygos centrinėje dvikovoje Šiaulių „Gintra“ išvykoje 3:2 nugalėjo MFA „Žalgirį“- MRU bei sugrįžo į turnyrinės lentelės viršūnę. Kitose turo rungtynėse „TransINVEST“ net 10 įvarčių atseikėjo į Gargždų „Bangos“ vartus.

6-ojo turo rungtynių rezultatai:

MFA Žalgiris-MRU 2:3 FK Gintra | Rungtynių įrašas

FK Banga 0:10 FK TransINVEST | Rungtynių įrašas

Į viršūnę. Pastarąjį mėnesį ant antrojo turnyrinės lentelės laiptelio buvusi Šiaulių „Gintra“ sugrįžo ten, kur jai per pastaruosius du dešimtmečius buvo įprasta – į lentelės viršūnę. Kad tai įvyktų, šiaulietės sostinėje turėjo nugalėti pastarųjų keletos metų vicečempiones – MFA „Žalgirio“-MRU futbolininkes.

Sužaidus vos dvi minutes, žalgirietės atsikirto savo aikštės pusėje ir netrukus už tai buvo nubaustos. Nespėjusių užimti pozicijų gynyboje jas nubaudė iš 18 metrų į artimąjį kampą smūgiavusi S‘Phumelele Shamase. Jai tai buvo pirmasis sezono įvartis.

Žalgirietės nespėjo atsigauti po šalto dušo, kai „Gintra“ antrąsyk pasiuntė kamuolį į tinklą. Po kampinio baudos aikštelėje kilo sumaištis, kuria greičiausiai pasinaudojo Thubelihle Shamase.

Tas antrasis praleistas įvartis išjudino šeimininkių komandą, kuri netrukus sugrąžino vieno įvarčio deficitą. Po reido savo dvyliktąjį sezono įvartį pelnė rezultatyviausia lygos žaidėja Polina Yanchuk.

Iki pertraukos šiaulietės sukūrė dar dvi geras galimybes, tačiau vartininkė Meda Šeškutė užtikrintu žaidimu neleido to padaryti. Pačios vartininkės nelaimei, ji nesugebėjo išgelbėti komandos jau per pridėtą laiką, kai nestipriu smūgiu į jos ginamą vartų kampą iš už baudos aikštelės ribų pasižymėjo Kaya Hawkinson.

Dar iki šio įvarčio į „Gintros“ vartus buvo skirtas baudinys, kurį užtikrintai realizavo Aizhan Boronbekova.

Turnyro lentelėje „Gintrą“ ir MFA „Žalgirį“-MRU dabar skiria trys taškai. Priminsime, kad ir pirmajame rate „Gintra“ tarpusavio rungtynes laimėjo po įvarčio pačioje susitikimo pabaigoje.

Į dešimtuką. Per trumpą „TransINVEST“ moterų klubo istoriją dar nė sykio nebuvo taip, jog klubas švęstų pergalę įmušęs net 10 įvarčių. Šįsyk taip atsitiko akistatoje Gargžduose su „Banga“. Beje, tai buvo tik antras kartas šiais metais, kai „Topo Centras Euronics“ moterų A lygos rungtynėse fiksuojamas dviženklis skirtumas.

Pirmojo įvarčio žiūrovams teko laukti beveik 20 minučių, tačiau vėliau prasidėjo tiesiog šeimininkių triuškinimas. Vien iki pertraukos triskart pasižymėjo Mia Leneice Darden, po kartą: Valeriia Postol, Krystyna Pereviznyk ir Irina Topal.

Rungtynes atidarė V. Postol, kuri pasinaudojo tuo, kad prie smūgiuoto iš toli ir į skersinį pataikyto kamuolio pirmoji suskubo K. Pereviznyk. Vos po minutės sau galimybę susikūrė ir smūgiu į artimąjį kampą skirtumą padvigubino I. Topal, o tuomet sekė M. L. Darden 14 šlovės minučių, per kurias ji įformino hetriką.

Po pertraukos vaizdas nepasikeitė. Ir toliau žaidimas vyko, tarsi, prie vienų vartų, ir toliau skirtumas augo lyg ant mielių. Po pertraukos dar dusyk pasižymėjo V. Postol, po kartą Greta Valikonienė ir K. Pereviznyk. Ši ukrainietė per rungtynes pasižymėjo ne tik dviem pelnytais įvarčiais, tačiau ir penkiais rezultatyviais perdavimais.

Po šios pergalės „TransINVEST“ nuo antroje vietoje esančio MFA „Žalgirio“-MRU atsilikimą sumažino iki dviejų taškų.