„Topo centras Euronics“ moterų A lygos 8-ojo turo ir kitų rungtynių apžvalga

Lietuvos „Topo centras Euronics“ moterų A lygoje sužaisti aštuntojo turo susitikimai, po kurių „Gintra“ dar labiau įsitvirtino lyderės pozicijoje, o pagal prarastus taškus Vilniaus rajono „TransINVEST“ jau aplenkė „Žalgirį“-MRU. Ketvirtąją poziciją užima Kauno rajono „Hegelmann“ futbolininkės, kurios antradienį atidėtose rungtynėse užtikrintai nugalėjo „Saned“.

Atidėtos

Gegužės 26 dieną prasidėjęs septintasis turas buvo užbaigtas vakar LFF Kauno treniruočių centro stadione įvykusiomis rungtynėmis tarp „Hegelmann“ ir „Saned“. Intriga šioje akistatoje neišsilaikė nė dešimties minučių, o sužaidus pusvalandį šeimininkių persvara siekė 3:0.

Sužaidus vos aštuonias minutes, Simona Petravičienė dešiniuoju kraštu atliko galingą reidą. Jį vainikavo varžovių pražanga baudos aikštelėje bei skirtas baudinys. Kaip Mildai Liužinaitei įprasta, ji smūgiavo nepriekaištingai.

Dar po dviejų minučių aukštas spaudimas šeimininkėms lėmė perimtą kamuolį. Agnė Žėglevičiūtė jį įsivarė į baudos aikštelę, ant lėkštutės padėjo Karolinai Zablovskajai, kuriai teliko iš kelių metrų pasiųsti jį į vartus.

Per likusią kėlinio dalį kamuolys po kartą atsidūrė abejuose vartuose, o po pertraukos „Hegelmann“ pranašumą dar labiau įtvirtino M. Liužinaitės ir Beatričės Globytės tiksliais smūgiais. Pirmoji perėmė kamuolį varžovių baudos aikštelėje ir į vartus smūgiavo iš kelių metrų, antroji uždarė idealų S. Petravičienės perdavimą.

Derbis

Prieš kelias savaites šalies čempionę ant menčių patiesęs „TransINVEST“ klubas praėjusį savaitgalį nugalėjo vicečempiones „Žalgirį“-MRU futbolininkes.

Nepaisant to, kad žalgirietės nuo dvikovos pradžios turėjo nemažą žaidybinę persvarą, pirmąjį įvartį pelnė viešnios iš Vilniaus rajono. Viskas prasidėjo „Žalgirio“-MRU atstovėms praradus kamuolį aikštės viduryje, atsikirtus ir suteikus šansą „TransINVEST“ legionierei Alexandriai Grace Kitty Madden. Pastaroji itin lengvai apėjo paskutinę varžovių gynėją bei sėkmingai pasiuntė kamuolį į artimąjį vartų kampą.

Nenorėdamos taikytis su tokiu scenarijumi, žalgirietės toliau ieškojo savo šansų ir galiausiai vieną tokį rado. Su Iulianos Colnic pagalba kamuolį perėmusi Paola Simone Nicole Ellis likus septynioms minutėms iki pertraukos rezultatą išlygino.

Ir kai atrodė, kad per pirmą kėlinį nei viena komanda pranašumo neįgis, žalgirietės įsigudrino itin šiurkščiai suklysti ir varžovėms įvartį tiesiog padovanoti. Viena prieš Medą Šeškutę atsidūrusi K.Madden klaidos varžovėms nedovanojo.

Po pertraukos visi žalgiriečių bandymai buvo bevaisiai, o „TransINVEST“ pasinaudojo dar viena varžovių klaida, Khrystyna Pereviznyk atliko rezultatyvų perdavimą, o Valerija Postol įmušė paskutinį rungtynių įvartį.

Dėl 5 vietos

Per pirmus septynis turus Joniškio „Saned“ taškų neiškovojo, o Gargždų „Banga“ iškovojo tris taškus prieš tą patį „Saned“. Tai reiškė, kad savaitgalio dvikova turėjo atsakyti (ir atsakė) į klausimą, kuri komanda bent iki sezono vidurio turi daugiau šansų likti ant penktojo laiptelio.

Pirmojo rungtynių tikslaus smūgio ilgai laukti neteko. Po pakelto kamuolio nuo kampinio gairelės jis atšoko Atėnei Streckytei, tapusiai pirmojo įvarčio autore.

Vėliau abi komandos galėjo pasigirti pusprogėmis prie varžovių vartų, tačiau daugiau kaip valandą pasižymėti niekam nepavyko. Ir tik tuomet dviejų „Saned“ legionierių ataka baigėsi Natachos Dionos Bibi išlyginamuoju įvarčiu.

„Saned“ buvo labai arti pirmojo sezono taško, tačiau klaida likus žaisti septynias minutes, buvo nedovanota. Viena prieš varžovių vartininkę atsidūrusi Ugnė Jonelytė pelnė pergalingą įvartį ir savo komandai padovanojo tris taškus.

„Gintra“ vėl pirma

Ilgą laiką su MFA „Žalgirio“-MRU futbolininkėmis koja kojon žygiavusi Šiaulių „Gintra“ dar prieš savaitę prasidėjusiame aštuntajame ture iškovojo sunkią pergalę prieš „Hegelmann“ ekipą bei išsiveržė į pirmąją turnyro lentelės vietą.

Pirmąkart Šiaulių miesto centriniame stadione šiemet vykusiose rungtynėse vienintelis įvartis buvo įmuštas 8 minutę, kai ideliu Laney Peabody perdavimu pasinaudojo Sphumelele Shamase.

Per likusį rungtynių laiką „Gintra“ sukūrė dar ne vieną epizodą skirtumui padvigubinti, tačiau to padaryti komandai nepavyko.

mfazalgiris.lt / Ievos Markūnaitės nuotr.