TOPsport A lygos turo apžvalga: čempionai pakilo iš dugno

Po „TOPsport A lygos“ 16-ojo turo komandos turės beveik dviejų savaičių pertrauką.

Iššovė. Kauno rajono „Hegelmann“ klubas per pastarąsias devynerias rungtynes „TOPsport A lygoje“ patyrė tik vieną pralaimėjimą. Praėjusį penktadienį mėlynai balti svečiuose 2:0 įveikė Alytaus DFK „Dainava“ bei pasiekė revanšą.

Pirmuoju įvarčiu šių metų Lietuvos čempionato 16-ose rungtynėse pasižymėjo 31-erių brazilas Michaelas Thuique. Kiek mažiau nei prieš mėnesį M. Thuique taip pat pasižymėjo Alytuje – tai buvo „FPRO LFF taurės“ akistata.

Pasirodymas. Andriaus Skerlos kariauna per kelias dienas sužaidė net tris mačus, tiesa, Alytuje daug keitimų atlikta nebuvo.

Kairiajame gynybos krašte žaidęs Vilius Armalas atsidarė įvarčių sąskaitą bei atliko rezultatyvų perdavimą. „Hegelmann“ futbolininkai turi 29 taškus bei įsitvirtino 2-oje vietoje.

Pasivijo. Į rinktinių pertrauką geros nuotaikos žengė Marijampolės „Sūduva“, namuose po Steve‘o Lawsono realizuoto baudinio 1:0 įveikusi Gargždų „Bangą“.

Dovydo Lastausko treniruojama komanda su 19 taškų susilygino su gargždiškiais, kurie antrame rate stringa dvikovose ne prieš favoritus.

Komentaras. Beveik dviženklį skaičių žaidėjų netekčių turėjęs D. Lastauskas suteikė progą „TOPsport A lygoje“ debiutuoti 17-mečiui Kasparui Kriščiūnui.

„Kasparas Kriščiūnas paskutinį kartą toks laimingas per Kalėdas buvo, kai dovanų ne anglių gavo“, – geros nuotaikos nestokojo pirmą sykį šiemet namuose laimėjimu džiaugęsis strategas.

Debiutas. Naujasis „Panevėžio“ vyr. treneris Stijnas Vrevenas pirmuoju bandymu pasiekė pergalę – 2:0 nugalėta FA „Šiauliai“.

Titulą ginantys čempionai kurį laiką tapo vieninteliais Europoje, kurie po triumfo praėjusiame sezone buvo nugrimzdę į paskutinę turnyro lentelės vietą. Panevėžiečiai pakilo į 9-ąją vietą ir 4 taškais atsilieka nuo 5-osios pozicijos.

Sugrįžimas. Vos dvejas rungtynes kovo mėnesio pradžioje sužaidęs Eligijus Jankauskas po beveik trijų mėnesių pertraukos vėl pasirodė aikštėje.

Į savo buvusios komandos vartus E. Jankauskas galėjo pelnyti įvartį, tačiau kamuolys atsimušė į virpstą. Saulės miesto atstovai per pastaruosius keturis mačus patyrė tris pralaimėjimus.

Reabilitavosi. Antrą kartą per savaitę gausiai į Širvintas atvykę į Vilniaus „Žalgirio“ aistruoliai stebėjo, kaip jų palaikoma komanda pasiekė revanšą prieš Vilniaus rajono „TransINVEST“ – 3:1.

Tai buvo 11-asis vicečempionų laimėjimas per 16 susitikimų, tad 37 taškus turintys vilniečiai išlaikė 8 taškų pranašumą prieš „Hegelmann“ futbolininkus.

Vejasi. 35-ojo gimtadienio proga rumunas Liviu Antalis pelnė du įvarčius ir dabar Lietuvos čempionate iš viso yra pasižymėjęs 58 kartus. Pagal šį rodiklį tarp visų legionierių jis yra antras.

Vis dar pirmauja anksčiau FBK „Kaunas“, „Sūduvos“ bei „Panevėžio“ garbę gynęs brazilas Rafaelis Ledesma. Karjerą baigusio atakuojančio žaidėjo kraityje – 65 įvarčiai.

Pagaliau. „Kauno Žalgiris“ nelengvoje akistatoje svečiuose 1:0 įveikė Telšių „Džiugą“ ir priartėjo prie pirmojo trejeto, iki kurio stinga vos 2 taškų.

15-ose rungtynėse šiemet savo įvarčių sąskaitą atidarė Filipas Dangubičius. Praėjusiame sezone net 18 kartų pasižymėjęs kroatas tapo pergalingo smūgio autoriumi.

Pertrauka. „TOPsport A lygoje“ įvyks beveik dviejų savaičių pauzė – per ją Lietuvos rinktinės varžysis Baltijos taurėse.

Čempionato klubai į tarpusavio kovas vėl įsitrauks birželio 15–16 dienomis, tada startuos 17-asis turas.