TOPsport A lygos turo apžvalga: tarp poros lyderių – daugiau intrigos

„TOPsport A lygos“ 23-iajame ture dar vieną pergalę iškovojo galingai žygiuojanti Kauno rajono „Hegelmann“ komanda.

Priartėjo. „Hegelmann“ ekipa per pastarąsias dvejas rungtynes iškovojo abi pergales – 23-iajame ture 2:0 buvo nugalėtas Telšių „Džiugas“.

Mėlynai balti savo sąskaitoje turi 45 taškus ir deficitą nuo maču mažiau sužaidusio Vilniaus „Žalgirio“ sumažino iki 4 taškų.

Keitimas. „Hegelmann“ klubo strategas Andrius Skerla metė į kovą du žaidėjus antrame kėlinyje, vienas jų buvo 20-metis Esmilis Kaušinis.

Atakuojantis žaidėjas savo 15-ose „TOPsport A lygos“ rungtynėse pelnė pirmą įvartį, kontratakos metu pasiųsdamas kamuolį į tuščius vartus.

Naujokai. Permainingame mače Vilniaus rajono „TransINVEST“ bei Marijampolės „Sūduvos“ komandos pasidalino po tašką – 2:2. Tai leido marijampoliečiams pakilti iš paskutinės turnyro lentelės vietos.

Rungtynėse Širvintose į kovą pirmą kartą buvo mestas sūduvietis Nikolajus Solodovnikovas, debiutantų gretose tokių žaidėjų buvo net keturi – vartininkas Stefanas Čupičius, ekipą pakeitęs Carlosas Eduardo, Chidera Henry Nwoga bei Guilherme Piresas.

Aplenkė. „TransINVEST“ klubo puolėjas Henrique Devensas prieš debiutą tarptautiniame fronte išsiskyrė geru pasirodymu – į marijampoliečių vartus pasiuntė dublį.

Su 11 įvarčių H. Devensas tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju, aplenkdamas 10 sykių pasižymėjusį „Žalgirio“ rumuną Liviu Antalį.

Pašalinimas. „Kauno Žalgiris“ po beveik ketverių metų pertraukos svečiuose įveikė „Panevėžį“ – 2:1. Tai padėjo žalgiriečiams dar labiau įsitvirtinti 3-ioje pozicijoje.

Antrame kėlinyje Kauno komandai kurį laiką teko žaisti mažumoje, kadangi antrą geltoną kortelę prieš save išvydo Gratas Sirgėdas. Nuo 2017 metų jam tai buvo pirmasis pašalinimas „TOPsport A lygoje“.

Paskutiniai. Nepaisant pagerėjusio žaidimo, „Panevėžys“ Lietuvos čempionate patyrė net trečią pralaimėjimą iš eilės ir su 21 tašku nusileido į 10-ąją poziciją.

Antradienį Stjno Vreveno kariauna namuose tęs kovas tarptautiniame fronte – stos į kovą su Lenkijos čempionais Balstogės „Jagiellonia“ futbolininkais.

Skirtumai. Alytaus DFK „Dainava“ šiemet rezultatyvumu nepasižymi, tačiau akistatose su Gargždų „Banga“ muša daug įvarčių, pastarajame susitikime buvo iškovotas laimėjimas 3:1.

Dainaviečiai turnyro lentelėje pakilo į 5-ąją vietą, o iš 20-ies šio sezono įvarčių į „Bangos“ vartus pelnė net 8-is.

Papildymas. Gargždų komandai praėjusiame mače padėti negalėjo tokie žaidėjai kaip Benas Šatkus, Cesinha, Matas Ramanauskas, Valdas Paulauskas bei Natanas Žebrauskas, tačiau debiutavo Airesas Sousa.

Praėjusį sezoną „Džiugui“ atstovavęs, o nuo 2024-ųjų Plungės „Babrunge“ žaidęs portugalas jau pirmose savo rungtynėse pelnė įvartį.