„Trakai" triumfavo Škotijoje, „Sūduva" iškovojo lygiąsias

Lietuvos klubai skirtingai startavo 2017/2018 metų sezono UEFA Europos lygos varžybose, kurias pradėjo išvykose Trakai parsivežė puikią pergalę iš Škotijos, Sūduva iškovojo nulines lygiąsias Baltarusijoje, o Atlantas patyrė sutriuškinimą Kazachstane.

Akimirka iš rungtynių Škotijoje (“St. Johnstone” nuotr.)

“Trakų”
komandai Europos lygos burtai buvo vieni palankiausių, tačiau nedaugelis tikėjo, jog šalies vicečempionai iš rungtynių išvykoje su “St. Johnstone” gali parsivežti pergalę. Vis tik 14 min. varžovus pribloškė Maksimo Maksimovo įvartis po Valdemaro Borovskio perdavimo iš krašto.

32 min. po kampinio smūgiu galva rezultatą išlygino Josephas Shaugnessy, bet prieš pertrauką “riteriai” varžovams smogė dar kartą – puikiu smūgiu iš toli į viršutinį vartų kampą kamuolį pasiuntė Vaidotas Šilėnas.

Antrajame kėlinyje “St. Johnstone” žaidė pavojingiau ir “Trakus” gelbėjo virpstas, o 82 min. antrą geltoną kortelę užsidirbo V. Šilėnas. Tačiau rungtynių pabaigoje Ignui Plūkui pavyko apginti vartus ir pergalę 2:1 šventė svečiai.

Marijampolės “Sūduva” svečiuose susitiko su Baltarusijos čempionato lyderiu Soligorsko „Šachtior” ir pirmajame kėlinyje ne tik nenusileido varžovams, bet ir buvo arčiau tikslo. Po Ovidijaus Verbicko smūgio iš toli sudrebino skersinį.

Pavojingas buvo dar vienas O. Verbicko smūgis, baudos aikštelėje nedaug trūko Karoliui Laukžemiui ir Andro Švrljugai. Komandos demonstravo atvirą bei greitą futbolą ir “Šachtior” taip pat turėjo galimybių, tačiau “Sūduvos” gynėjams pavykdavo paskutiniu momentu atmušti kamuolį.

Antrajame kėlinyje persimainė ne tik oras – iki pertraukos plieskusį karštį pakeitė stiprus vėjas – bet ir žaidimas. “Šachtior” kontroliavo žaidimą beveik visą kėlinį, tačiau vis nerasdavo galimybės smūgiuoti baudos aikštelėje arba atakoms pritrūkdavo tikslumo. Kartą baltarusiams pavyko įsiveržti baudos aikštelės viduriu, tačiau nepavyko pramušti vartininko Ivano Kardumo. “Sūduvos” vartų sargas žaidė patikimai ir sugėrė ne vieną varžovų išpuolį padėjo savo komandai iškovoti lygiąsias 0:0.

Itin nesėkmingai sužaidė sunkiausią užduotį turėjęs Klaipėdos “Atlantas”  – Kazachstane nepavyko pasipriešinti daug kartų didesnį biudžetą turinčiam šalies vicečempionui Almatos “Kairat”. Klaipėdiečiai drausmingai sužaidė pirmąsias 20 minučių, tačiau vėliau šiurkščiai klydo gynyboje ir vieną po kito praleido net keturis įvarčius. Dar du varžovai įmušė po pertraukos – patirtas sutriuškinimas 0:6. Nugalėtojų gretose pasižymėjo garsusis Rusijos futbolininkas Andrejus Aršavinas.

Atsakomosios rungtynės Marijampolėje, Klaipėdoje ir Vilniuje vyks liepos 6-ąją.

Išlaikę įgytą persvarą “Trakai” antrajame etape veikiausiai žaistų su IFK “Norrköping” (Švedija) , kuris neturėjo vargo dvikovoje su “Priština” (Kosovas) ir laimėjo 5:0. Marijampolės “Sūduva” sėkmės atveju toliau kautųsi Belfasto “Crusaders” (Šiaurės Airija) arba FK “Liepaja” (Latvija). Pastarojoje poroje kiek netikėtai pergalę 3:1 namuose šventė “Crusaders”.