Vaikinų U-16 rinktinė iškovojo pirmą pergalę UEFA Development turnyre

Antradienį Kaune startavo U-16 amžiaus grupės rinktinių UEFA Development turnyras.

Pirmame turnyro mače Andriaus Veličkos treniruojama Lietuvos vaikinų U16 rinktinė 4:0 (2:0) nugalėjo Lichtenšteino ekipą.

Mačą lietuvaičiai pradėjo aktyviai, turėdami teritorinę persvarą ir vis kurdami pavojus prie vartų. Pavojingai baigėsi kelios standartinės situacijos, o kėliniui įpusėjus gerą šansą turėjo vienas pabėgęs Nedas Garbaliauskas, tačiau savo šanso neišnaudojo.

Galų gale šeimininkai pasiekė savo ir teritorinę persvarą pavertė įvarčiu – 30 minutę puikiu smūgiu galva mūsiškius į priekį išvedė Matas Ambrazaitis. Prieš pat pertrauką lietuviai pasižymėjo ir antru įvarčiu, kai po gražios atakos įmušė Nedas Garbaliauskas.

Po pertraukos abi rinktinės pakeitė po keletą futbolininkų, tačiau žaidimas iš esmės nesikeitė, lietuviai ir toliau persvarą rungtynėse bei netrukus ją pavertė trečiu bei ketvirtu įvarčiais, kai iš arti tiksliai mušė po keitimo į aikštę žengę Ernestas Januš Zdanovič bei Matas Pušnys.

Daugiau įvarčių pelnyta nebuvo ir lietuvaičiai iškovojo užtikrintą pergalę.

UEFA Development U-16 rinktinių turnyro rungtynių statistika

Lietuva – Lichtenšteinas 4:0 (2:0)

LFF Kauno treniruočių centro stadionas; teisėjas – Dovydas Švėgžda (Lietuva).

Įvarčiai: 31 min. Matas Ambrazaitis, 40 min. Nedas Garbaliauskas, 54 min. Ernestas Januš Zdanovič, 57 min. Matas Pušnys (Lietuva).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Ernestas Lysionok, Emilis Kirliauskas (46 min. Edvinas Pukinskas), Majus Žižys (70 min. Vilius Stonys), Matias Angelo Pastori (70 min. Gustas Muraška), Dovydas Sasnauskas (58 min. Rokas Katkauskas), Grantas Emerhi (58 min. Armandas Podskočimas), Nedas Garbaliauskas (46 min. Ernestas Januš Zdanovič), Brooklyn Leipus, Matas Ambrazaitis (58 min. Martynas Stūrys), Kasparas Sacevičius (46 min. Matas Pušnys), Edgaras Bierontas.

Atsargoje: Ugnius Semaška.