Lietuvos futbolo federacija

Vestina Neverdauskaitė

Lietuvos moterų futbolo rinktinės gynėja, futbolo populiarinimo „Live Your goals“ kampanijos ambasadorė. 

Gimtasis miestas: Tauragė
Gimimo data: 1993/09/13
Pozicija: Gynėja
Komanda: Šiaulių „Gintra-Universitetas“
Titulai: Geriausia 2015 m. Lietuvos futbolininkė, keturiskart Lietuvos čempionė (nuo 2012 m.), Baltijos moterų futbolo rinktinių taurės laimėtoja

Kas tave įtraukė į futbolą ir paskatino profesionaliai treniruotis?

Tiesiog turėjau draugę, kuri lankė futbolą ir sako: „Gal nori pamėginti“. Man jau seniai labai patikdavo tos aprangos ir pats žaidimo stilius. Kieme žaisdavome su kamuoliu žaidimą „21“, kai reikia sumušti ant kojos kamuolį. Buvau to žaidimo entuziastė. Tačiau nuėjus į kelias treniruotes pamėginau ir labai patiko, pradėjau stengtis. Eidavau ne tik pas mergaites, bet ir pas berniukus, kurie, aišku, noriai nepriėmė. Tai manęs nesulaikė. Buvo ir patyčių, bet tada man tai nerūpėjo, ėjau savo tikslo link.

Labai palaikė ir motyvavo mano pirmas treneris Bronius Kičas. Vėliau, žaidžiant su kitų miestų komandomis, pastebėjo Rimantas Viktoravičius. Jis pasiūlė atvykti į Šiaulius ir žaisti už „Gintra-Universitetą“. Man jau buvo paskutiniai mokslo metai -12 klasė - todėl ir sutikau. Visada buvo mažytė svajonė patekti į šią komandą. Jau ketverius metus atstovauju šiai komandai ir labai tuo didžiuojuosi.

Kokia buvo aplinkinių reakcija į tavo užsibrėžimą tapti futbolininke?

Visų požiūris buvo stereotipinis - neva futbolą gali žaisti tik berniukai. Tačiau, kai pradėjau rimtai tuo užsiimti, šeima labai palaikė. Vienintelis klausimas buvo: „ar tikrai nori?“. Prieš tai dar lankiau šokių ir dainavimo būrelius. Pastarųjų teko atsisakyti, nes visur nesuspėdavau. Iš aplinkinių dar įvairių replikų susilaukdavau, tačiau palaipsniui tai dingo, visi palaikė.

Ką galėtum patarti merginoms, kurios žaidžia ar norėtų žaisti gynėjos pozicijoje?
Būti gynėjai nereikia išskirtinių charakterio savybių. Viską lemia treneris: kokioje pozicijoje tavo vieta ir kur geriausiai pačiai sekasi. Jei kažką išskirti, tai drąsą, nes be vartininko tu esi paskutinis komandos žaidėjas, kuris gali lemti įvarčio buvimą. Nors sakoma, kad „gynyba prasideda nuo puolimo“, bet jeigu varžovai prieina prie gynybos, tu - paskutinė viltis padėti komandai.

Ką dažniausiai veiki laisvu nuo sporto metu? Be kurių hobių neįsivaizduoji savo gyvenimo?
Neįsivaizduoju savo gyvenimo be sporto ir futbolo. Bet laisvalaikiu leidžiu sau pailsėti nuo paties futbolo ir užsiimu kitu sportu, mėgstu pabėgioti su šunimi, pasilepinti SPA malonumais, taip pat būti su savo artimaisiais ir draugais. Visgi kartais to laisvalaikio nebūna.

2014 metais kartu su „Gintra-Universitetu“ patekote tarp 16 geriausių komandų Europoje. Kaip tai pavyko ir kokias pamokas išmokote?
Pradžioje, kai sužinojome kokios laukė komandos, buvome šiek tiek nuliūdusios. Tačiau treneriai, kurie mus rengė ir ruošė šiam UEFA turnyrui, neleido nė minutės galvoti apie tai. Kai pamatėme, jog galime laimėti, išsisklaidė visos abejonės ir darėme tai, ką sugebame geriausiai, negalvodamos apie pasekmes.

Pasimokyti reiktų visų pirma tikėjimo. Jei nematysi vizijos, netikėsi, kad tai įmanoma, tai ir neįvyks. Labai daug įtakos turėjo pati komandos sudėtis ir atmosfera, buvom itin vieningos. Labai motyvavome ir palaikėme viena kitą sunkiausiais momentais. Prie viso šito žygio prisidėjo ir fanai, kurie palaikė mus, džiaugėsi mumis, kad ir koks buvo rezultatas.

Esi kartą pasakiusi, kad pati norėtum suburti visą futbolo komandą. Vis dar neatsisakai šios drąsios idėjos įgyvendinimo?
Žinoma - juk galima kurti viziją, iki kurios eitumei mažais žingsneliais. Dabar jau dirbu trenere ir turiu suburti merginų futbolo komandą. Treniruoju aš ir kita jauna trenerė, mano komandos narė Tatjana Veržbickaja. Abi dirbame su ta pačia komanda. Esame vienintelės moterys Šiauliuose, dirbančios futbolo trenerėmis.

Tavo mėgstamiausios futbolo komandos ir žaidėjai?
Mano favoritės - Brazilė Marta ir amerikietė Alex Morgan. Kalbant apie klubus, pirmiausia palaikau ir vyrų nacionalinę rinktinę. Esu patriotė. Tačiau turiu ir mėgstamą užsienio vyrų komandą - tai FC „Barcelona“. Jie vieni mano favoritų su gražiu taktišku ir technišku žaidimu, kurio galima ir pasimokyti.

Kokie pirmieji įspūdžiai iš išvykų su „Įgyvendink savo svajones“ projektu?
Labai smagu būti išrinktai atstovauti tokiam puikiam projektui. Visą paaukotą laiką atperka malonumas, „pasikrauni“ labai teigiamų emocijų ir karmos taškų. Stengiuosi mergaitėms būti pavyzdys, motyvuoti jas, papasakoti, kad futbolas - tai ne vien žaidimas, pasidalinti savo patirtimi. Jeigu jos labai to norės ir sieks - bus tokios kaip aš ar net geresnės.

Praėjusios rungtynės

2021 UEFA Nations League - League phase - GrpC4

Kazachstanas vs Lietuva 1:2

Almaty Ortalyk Stadion, Almata, Kazachstanas

2020-11-18