Pirmadienį Vilniuje vyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) VK posėdis. Jame buvo patvirtinti LFF II lygos futbolo klubų licencijavimo taisyklių pakeitimai, Lietuvos futbolo jaunimo integracijos į profesionalų vyrų futbolą programos 2018 m. rezultatai ir nauja finansinė išmoka Lietuvos moterų futbolo rinktinės žaidėjoms.
VK nariai pritarė prizo, skirto žaidėjoms už iškovotą teisę atstovauti Lietuvos nacionalinei moterų rinktinei. Šis prizas skiriamas kiekvieną kartą ir visoms į rinktinės stovyklą oficialiai pakviestoms žaidėjoms. Nuspręsta žaidėjoms skirti po 200 eurų dydžio prizą ne daugiau, nei šešis kartus per metus, neįskaitant kelionės išlaidų. Artimiausiuose posėdžiuose bus peržvelgiamos išmokos ir kitų nacionalinių rinktinių nariams.
VK posėdyje buvo priimti ir LFF II lygos futbolo klubų licencijavimo taisyklių pakeitimai. Licencijos pareiškėjams paankstintas dokumentacijos pateikimo laikas, kaip ir licencijavimo sprendimų data. VK patvirtino klubo minimalias pajamas, kurios bus skirtos II lygos varžyboms reikmėms – jos turės siekti bent 20 tūkst. eurų. Licencijos pareiškėjas taip pat turės pranegti detalią jaunimo ugdymo programą, nuo šio sezono turės turėti bent dvi jaunimo komandas, taip pat – UEFA B licenciją turintį pagrindinės komandos trenerį.
Pažymėtina, kad po dviejų metų pereinamojo laikotarpio, 2021 m. siekiant licencijos II lygos klubai turės turėti jau tris jaunimo komandas, kurios bus ugdomos klubo viduje arba klubo akademijoje. Perėjimas prie pilnavertės struktūros bendruomenės klubų yra ilgalaikis LFF strategijoje įtvirtintas prioritetas ir šiuo sprendimu nustatyta aiški kryptis ir II lygos klubų vystymui. 2019 m. analogiškai pakeisti savo struktūras turi A lygos klubai, o 2020 m. – Pirmos lygos klubai.
Posėdyje taip pat buvo pristatyti 2018 m. sezone LFF vykdytos Lietuvos futbolo jaunimo integracijos į profesionalų vyrų futbolą programos rezultatai. Programos tikslas – finansiškai skatinti Lietuvos futbolo klubus investuoti į jaunimo ugdymą ir motyvuoti klubų komandas, kurie sezono metu suteikė jauniesiems žaidėjams daugiausiai žaidybinės praktikos. Programoje dalyvauja Lietuvos A lygos, LFF I ir II lygos pirmenybėse žaidžiančių futbolo klubų komandos. Klubų komandos įvertinamos taškais už jaunųjų žaidėjų sužaistą laiką A, I, II lygų futbolo lygų rungtynėse.
Programos lėšos priklauso trims A lygos, šešiems LFF I lygos ir trims LFF II lygos klubams, kurie tampa savo pirmenybių taškų įskaitų lyderiais. A lygoje pirmąją vietą užėmė „Kauno Žalgiris“ (8340 tašk.), antrą – „Palanga“ (2753), trečiąją – Klaipėdos „Atlantas“ (2648). Pirmoje lygoje daugiausiai taškų surinko Vilniaus „Žalgiris B“ (22594 tšk.) komanda, už jos išsirikiavo Gargždų „Banga“ (17929), „Trakai“ B (11567), „Vilniaus Vytis“ (9480), Utenos „Utenis” (9071) ir Kauno „Stumbras” B (8327). II lygoje geriausiai pasirodžiusios komandos – Gargždų „Banga“ B (26896 tšk.), Marijampolės „Sūduva“ B (22369) bei Mažeikių „Atmosfera“ (19204).
Šių metų fondą preliminariai sudarys 175 tūkst. eurų (Iš kurių 96 tūkst. eurų sudaro už buvusio „FC Vilnius“ žaidėjo Paulinho perėjimo iš „Barcelona“ į „Guangzhou“ klubą gautos solidarumo lėšos bei 79 tūkst. eurų surinkto mokesčio už A lygoje ir I lygoje žaidžiančius legionierius). LFF VK 2019 metų sezonui nusprendė perskristyti fondo išmokas tokiu principu: A lyga – 35 proc., I lyga – 45 proc, II lyga – 20 proc.
LFF VK diskutavo ir dėl nacionalinių rinktinių trenerių atrankos kriterijų.
Posėdyje buvo aptartas platesnis futbolo trenerių įsitraukimas į futbolo veiklą. Techninio vystymo asociacijai buvo pasiūlyta priimti sprendimus dėl didesnio trenerių įtraukimo į asociacijos veiklą.
Posėdyje buvo patvirtinti Vaikų ir jaunių futbolo komiteto nariai: Rimantas Žvingilas, Gintautas Mirauskas, Gediminas Daukšys ir Ingrida Siliūnienė. Komiteto pirmininkas – Žydrūnas Buzas.