Merginų U16 rinktinė pasirodymą Moldovoje baigė baudinių serijoje nugalėdama šeimininkes

Lietuvos merginų U16 rinktinė antradienį užbaigė savo pasirodymą Moldovoje vykstančiame UEFA Development turnyre.

Paskutinėje akistatoje lietuvaitės po baudinių serijos (pagrindinis laikas – 2:2) nugalėjo turnyro šeimininkes Moldovos futbolininkes. Primename, kad lietuvės pirmame susitikime 0:3 pralaimėjo Rumunijos futbolininkėms, tačiau paskui 3:1 nugalėjo Farerų Salų komandą.

Antradienio dvikovos pirmame kėlinyje lietuvės susikūrė gerų šansų – vienas smūgis sudrebino vartų skersinį, taip pat varžoves gelbėjo ir vartininkė, o pirmame kėlinyje pelnyta įvarčių nebuvo ir ilsėtis komandos išėjo rezultatui esant 0:0.

Visgi po pertraukos lietuvaitėms pagaliau pavyko atrakinti varžovių vartus – visų pirma pasižymėjo po keitimo aikštėje pasirodžiusi Gabija Malakauskaitė, o dar po kelių minučių įspūdingu baudos smūgiu įvartį pelnė rinktinės kapitonė Austėja Jokubaitytė, tad lietuvės atitrūko 2:0.

Tačiau šeimininkės ginklų nesudėjo ir netrukus savo tiksliu smūgiu sumažino deficitą iki 1:2. Vėliau žaidimas kiek aprimo ir veiksmas daugiau sukosi aikštės viduryje.

Likus žaisti kiek daugiau nei dešimt minučių, Moldovos rinktinė įmušė antrą įvartį ir rezultatą išlygino. Paskutinėmis minutėmis lietuvės dar pabandė surengti varžovių vartų šturmą, tačiau pergalingo įvarčio įmušti nepavyko ir komandos ėjo mušti baudinius.

Baudinių serijoje Ema Daujotė atmušė du baudinius, dar vieną sykį varžovės mušė virš vartų, o lietuvės visus tris savo smūgius siuntė į vartus ir laimėjo rungtynes.

Rungtynių įrašas:

WU16 UEFA Development turnyro rungtynių statistika

Lietuva – Moldova 2:2 (0:0), 11 m baudiniai – 3:1;

Kišiniovo „Zimbru stadiono 2-oji aikštė; teisėja – Oxana Cruc (Moldova);

Įvarčiai: 52 min. Gabija Malakauskaitė, 56 min. Austėja Jokubaitytė (Lietuva); 61 min. ir 79 min. Victoria Rubanovici (Moldova);

Įspėtos: 31 min. Marta Lipnickaitė (Lietuva); 32 min. Daniela Pușcaș (Moldova);

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Ema Daujotė, Austėja Jokubaitytė, Marta Lipnickaitė, Milda Ivanciūtė (73 min. Radvilė Kelečiūtė), Ugnė Jonelytė, Laura Grucytė, Justina Blaževičiūtė, Jotvilė Šapaitė, Elzė Kiškūnaitė, Emilija Grauslytė (46 min. Gabija Malakauskaitė), Estela Tamošauskaitė.

Atsargoje: Karina Galdikaitė, Beatričė Globytė, Neila Dinevičiutė, Agata Marija Kairytė.