Lietuvos futbolo bendruomenė turėjo unikalią galimybę susipažinti su futbolo analitiko darbo specifika, kurias pristatė su Belgijos nacionaline vyrų rinktine Pasaulio ir Europos čempionatuose dirbęs specialistas Hermanas De Landtsheeras.
LFF Techninio departamento vykdomi atvirieji seminarai gausiai suburia Lietuvos futbolo organizacijų trenerius ir futbolo edukacijai neabejingus asmenis. Vasario 25 dienos seminaras tapo ne išimtimi.
Seminaras apie videoanalizės ir multimedijos naudojimą futbole prasidėjo nuo LFF techninio direktoriaus Patriko De Wildės įžanginiu žodžiu apie temos aktualumą vystant Lietuvos futbolą.
Hermanas De Landtsheeras pasidalino savo patirtimi 8 metus talkinant Belgijos vyrų nacionalinei rinktinei, atlikto darbo ypatumus per FIFA Pasaulinio čempionatus Brazilijoje ir Rusijoje bei Europos čempionatą Prancūzijoje, taip pat Belgijos pirmenybių klubuose.
Pirmoji seminaro dalis buvo skirta išsamiai supažindinti su videoanalizės teorija, turiniu, naudojama programine ir aparatine įranga. Antroje dalyje H. De Landtsheeras atskleidė savo profesines įžvalgas, kokios yra modernaus futbolo dabartinės tendencijos.
„Mūsų tikslas – kad kiekviena futbolo akademija Lietuvoje turėtų po videoanalitiką kaip techninio štabo narį. Trenerio pirminės įžvalgos po rungtynių dažniausiai yra grindžiamos subjektyviu stebėjimu, kuris nėra patikimas ir dažnai veikiamas išankstinio nusistatymo ar emocijų. Anglijos sporto instituto naujausia studija atskleidė, jog tarptautinio lygmens futbolo treneriai patys gali apdoroti iki 30 procentų duomenų, kurie nulemia sėkmingą pasirodymą.
Su analitiko pagalba galima apdoroti likusius 70 procentų duomenų iš rungtynių ir išgryninti faktus. Iš analitiko gausite tikslią informaciją, kas nutiko rungtynėse ir kaip jose pasirodė žaidėjai, o treneriai galės detaliau žaidėjams paaiškinti, ko prašoma“, – teigė LFF techninis direktorius P. De Wilde.