Šiemet Lietuvoje startuoja nauja socialinė iniciatyva, skirta ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigoms, kurios rūpinasi mokiniais, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių.
Futbolas yra masiškiausia sporto šaka tarp Lietuvos vaikų, o tokie projektai, kaip „Futboliukas“, „Pradinukų lyga“, „LadyGolas“, „Mr Golas“ yra tapę neatsiejama moksleivių dalimi, užtikrinančia jų sveiką ir sportišką gyvenseną bei suteikiančią naujų žinių ir įgūdžių.
Nuo šiol futbolo užsiėmimai plačiau įtrauks ir mokyklas, kuriose mokinasi vaikai, turintys SUP (specialiųjų ugdymosi poreikių). Prie Lietuvos masinio futbolo asociacijos iniciatyvos „Ženkime į futbolo stadioną kartu“ jau prisijungė 11 įstaigų.
Projekto įžanga tapo spalio 10 dieną Lietuvos futbolo federacijos Kauno treniruočių centre vykęs seminaras, kuriame sudalyvavo šių mokyklų pedagogai, įgiję teorinių ir praktinių žinių. Kiekviena įstaiga iš Lietuvos masinio futbolo asociacijos gavo kamuolių, aikštės žymėjimo reikmenų, liemenių bei išleistų metodinių knygų.
Iniciatyva leis suteikti įstaigoms reguliarius futbolo užsiėmimus vaikams, įtraukiant pedagogus. Tokiu būdu projektas, kuris vyks iki 2024 metų pavasario, turės ilgalaikį poveikį. Jau po pirmojo projekto mėnesio keletas mokyklų pasidalino savo surengtų užsiėmimų akimirkomis.
„Šį mėnesį atlikome kamuolio varymą. Vaikai keičiant abi kojas varė kamuolį nuo starto linijos iki finišo. Jiems patiko žaisti žaidimą „Raudona šviesa – žalia šviesa“. Žaidžiant žaidimą „Vedžioju šunį“ jie tobulino ne tik kamuolio varymą, bet ir lavino dėmesį. Iš grupinių užsiėmimų vaikams labiausiai patiko „Labirintas“, – pažymėjo Biržų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ mokytoja Vida Marinskaitė-Gedvilienė.
„Jonavos Neries pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyriaus mokinukai su dideliu džiaugsmu prisijungia į Lietuvos masinio futbolo asociacijos projektą „Ženkime į futbolo stadioną kartu“. Einame į šalia esantį stadioną, atliekame raumenų apšilimą, įvairius šuoliukus per bėgtakius, apibėgame spalvotas žymas, stengiamės būti kuo taiklesni spirdami kamuolį į vartus“, – moksleivių potyrius aptarė judesio korekcijos specialistė Ema Marčinskienė.
Lietuvos masinio futbolo asociacijos prezidentas Ignas Marcinkevičius optimistiškai atsiliepė apie projekto potencialą, atskleidžianti futbolo žavesį visiems vaikams ir suteikiantį visiems galimybę tapti žaidimo dalimi.
„Džiaugiamės, kad įtraukusis fizinis ugdymas tampa vis aktualesne tema mūsų bendruomenėje bei visi supranta, kad reikalingos pastangos plėtoti bei įtraukti skirtingų gebėjimų žmones. LFF ir MaFA daug metų vykdo įvairius įtraukiojo futbolo renginius, skatinama integracija bendruomenėje bei futbolo organizacijų įsitraukimas.
Norėdami skatinti futbolo populiarumą, įtraukimą bei sekdami futbolo socialinės atsakomybės strategiją, pradėjome naująjį projektą, kuriame į veiklas įsitraukia vienuolika SUP mokymo įstaigų, kurios savo aplinkoje organizuos futbolo užsiėmimus. Mes iki šiol organizavome specialų seminarą vadovaujantis LSOK metodika, skyrėme organizacijoms pradinį inventorių ir bendraujame norėdami skatinti veiklas, užsiėmimus, kad futbolas vienytų visus.“